Centre medicale | Centre de frumusete | Sali fitness

Du-te inapoi   Forum TopSanatate > TopSanatate > Afectiuni & boli
Inregistrare | Lista de membri | Cautare | Mesajele zilei | Marcheaza forumurile citite |

Cauta in acest subiect
osteoporoza
Vechi postat de doica [offline] Junior Member 04.02.2006, 20:13   Data inregistrarii: Dec 2005 Mesaje: 14
De 2 ani ma tratez de osteoporoza, dar pe linga acesta ma tratez si de hipertensiune arteriala. Pentru osteoporoza acum iau alfa D3, actonel si suplimentar iau calciu , magneziu , zinc, iar de imina pentru stabilitatea tensiuni iau monopril si betalog . Daca cineva de pe forum stie sa-mi spuna daca nu cumva medicamentele de inima sa nu imi influienteze cumva scaderea calciului din oase. Am citit intr-un articol ceva in acest sens dar nu am inteles prea bine fiindca nu mentionau nici-un fel de denumire de medicamente . In orice caz se refereau osteoporaza si hipertensiune arteriala .
Reply With Quote Citeaza   
raspuns
Vechi postat de marial [offline] Junior Member 04.04.2007, 22:43   Data inregistrarii: Apr 2007 Mesaje: 1
actonelul este responsabil ptr scaderea calciului.
Reply With Quote Citeaza   
despre osteoporoza
Vechi postat de palazuriana [offline] Junior Member 13.04.2007, 10:20   Data inregistrarii: Nov 2006 Mesaje: 15
stiam ca pentru osteoporoza ar trebui sa luati ori actonel ori alfaD3.mai nou a aparut bonviva.se ia o singura data pe luna .este putin mai scumpa si se ia in acelasi fel ca actonelul.teoretic medicamentele pentru inima n-ar trebui sa fie responsabile de eliminarea calciului dar...cine stie?sanatate
Reply With Quote Citeaza   
Vechi postat de relika81 [offline] Junior Member 14.04.2007, 09:58   Data inregistrarii: Apr 2007 Mesaje: 10
sa vb. cu medicul tau despre bonviva , cred ca este ultima aparitie in domeniu si mult convenabil ca mod de administrare , efect si de ce nu pret , pt ca in farmacii la o cutie cumparata (140ron) primesti una gratuit si deci ai tratament pt. 2 luni , daca nu ma insel si la actonel pt. 2 luni platesti tot cam atat la reteta compensata
in orice caz trebuie tratament de lunga durata cu oricare din produse
daca te hotarasti sa treci pe bonviva sa-i ceri medicului tau o reteta cu cupon pt. ca doar asa primesti inca o cutie gratuit
din cat ma pricep eu betaloc zok si monopril nu influenteaza aportul de calciu
multa sanatete
Reply With Quote Citeaza   

Raspunde

Unelte topic Cauta in acest subiect
Cauta in acest subiect:

Cautare avansata
Moduri de afisare

Ruleaza cu: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Ai sugestii sau intrebari? Trimite-ne mesajul tau

TopSanatate este un site de informatii dedicate sanatatii.
Acestea nu pot substitui o consultatie de specialitate sau un tratament recomandat de un medic.
Newslettere | Concursuri | Contact

@2014 iMediaNetwork. Conceput si realizat de matrix<works/>