Centre medicale | Centre de frumusete | Sali fitness

Du-te inapoi   Forum TopSanatate > TopSanatate > Medicina alternativa
Inregistrare | Lista de membri | Cautare | Mesajele zilei | Marcheaza forumurile citite |

1 23 din 3 pagini

Cauta in acest subiect
un tratament eficient pentru helicobacter pylori?
Vechi postat de arieta15 [offline] Junior Member 06.04.2008, 20:39   Data inregistrarii: Oct 2006 Mesaje: 1
mi-am facut analizele si prin metoda ELISA mi-a iesit prezent helicobacter.
stie cineva un tratament eficient ,am citit ca se poate trata cu paraprotex un produs natural oare sa fie bun?
multumesc!
Reply With Quote Citeaza   
Helicobater Pylori
Vechi postat de JENYGNLD [offline] Member 13.04.2008, 16:41   Data inregistrarii: Oct 2007 Mesaje: 65
Draga mea ,
H.P este o bacterie foarte periculoasa si din pacate foarte frecvent intalnita astazi.Aceasta bacterie netratata rapid duce la Ulcerul de stomac si mai depart la cancerul de stomac,gastrite.Iti recomand din toata inima un produs foarte complex natual 100% biocombatibil cu organismul uman bazat pe legume si fructe.Este un produs creat de un renumit DR.cunoscut la nivel mondial pentru ca a inceput lupta impotriva cancerului si a creat primul laborator de chimioterapie din lume in anii '50.Acest produs este in primul rand pentru preventia cancerului de san si de prostata,contine o substanta numita SULFORAFAN care se gaseste in mugurele de broccoli si care distruge H.Pylori.La antibiotice aceasta bacterie este imuna.L -am recomandat foarte multor persoane si rezultatele au fost 100% rezovate.

Dac doresti scrie la floryarts@yahoo.com
Reply With Quote Citeaza   
Nu mai vorbiti prostii!
Vechi postat de anknic [offline] Junior Member 26.01.2009, 18:44   Data inregistrarii: Feb 2007 Mesaje: 2
Helicobacter pylori nu este imuna la antibiotice, exista vreo 4 scheme de tratament...una din ele tot o da gata!

mergi la medic si lasa prostiile naturiste ca dai in cancer gastric!
Reply With Quote Citeaza   
Vechi postat de kamelya [offline] Junior Member 09.02.2009, 19:07   Data inregistrarii: Feb 2009 Mesaje: 1
buna seara. am un fiu de 16 ani care din luna 06.2008 se chinuie cu helicobacter pylori. am incercat 3 tipuri total diferite de tratare a acestei afectiuni: medicamentoasa, naturista si homeopata. si ???????????/ el este tot prezent si dupa tratamentele naturiste si homeopat , valorile au crescut
a scazut doar dupa cel medicamentos, pe care l-am tinut initial.
dupa cel medicamentos cu amoxicilina 750mg /3 ori pe zi; metodidazol-1/zi, omeprazol -dimineata; ranitidina si un regim alimentar f.f.f.ff strict, adica doar fier si frip, a slabit 8kg si nu prea mai putea sta in picioare . tratamentul l-a tinut 14 zile.atunci am repetat analiza ( initial nu am avut valori la analiza, asa ca imi este greu sa fac o comporatie) si avea o valoare de 78.1 fata de o valoare de referinta de <=15. dupa cel naturist, adica ULCEROFIT, analiza a fost de 146,5 iar dupa cel homeopat=276. este adevarat sa a putut sa manance mai bine (fara fructe si legume crude, de fapt orice fermenta si fara prajeli), s-a ingrasat la loc, dar el este tot acolo si cu niste volori f.f. mari.
DACA STITI SI ALTCEVA VA ROG SA POSTATI !!!!!!!!!!!!!!!1
SANATATE MULTA!
Reply With Quote Citeaza   
Vechi postat de JENYGNLD [offline] Member 16.03.2009, 19:21   Data inregistrarii: Oct 2007 Mesaje: 65
Imi pare rau pentru d-na anknic.Sunt studii clare care arata ca Helicobacter pylori este imuna la antibiotice.Sa spuna aici pe forum persoanele care au facut tratamen cu antibiotice si au rezolvat aceasta problema.De ce oare vorbiti in necunostinta de cauza?
Foarte multe persoane de pe forum au consumat acest produs si au avut rezultate benefice foarte repede.Stiti ce sunt cruciferele,ce contin ele,ce beneficii aduc?
Cine doreste chiar sa scape de aceasta bacterie foarte des intalnita astazi si care netratata duce la ulcerul de stomac si apoi la cancerul de stomac ma poate contacta la floryarts@yahoo.com
Reply With Quote Citeaza   
remedii naturiste-aloe vera
Vechi postat de babalulla [offline] Junior Member 17.03.2009, 13:13   Data inregistrarii: Jan 2009 Mesaje: 15 Trimite un mesaj prin Yahoo pentru babalulla
da eu pentru a scapa de Helicobacter pylori recomand remedii naturiste-aloe vera, produse naturale 100%, nu dau reactii advese, iar in comparatie cu antibioticele sau produsele farmaceutice de sinteza, unde cand citesti un prospect vezi ca au 2-3 indicatii si de 5-7 ori mai multe contraindicatii, ceea ce la produsele naturiste nu gasesti nici macar o contraindicatie. detalii pe: Aloe Vera-Medicul Tacut
Last edited by babalulla : 08.01.2010 at 20:40.
Reply With Quote Citeaza   
un sfat
Vechi postat de grasutzu [offline] Junior Member 02.11.2009, 16:00   Data inregistrarii: Nov 2009 Mesaje: 1
am fost diagnosticata cu helicobacter pozitiv intens. am fost la doctor si mi-a prescris antibiotice fara sa imi explice in ce consta aceasta boala sau ce urmari are. eu vreu sa raman insarcinata si nu vreau sa iau antibiotice si iam zis si el ma dat afara din cabinet. este un altfel de tratament sau ce trebuie sa styu despre aceasta afectyune. va rog ajutatima.
Reply With Quote Citeaza   
Vechi postat de JENYGNLD [offline] Member 03.11.2009, 18:26   Data inregistrarii: Oct 2007 Mesaje: 65
Antibioticele nu distrug Helicobacter Pylory,ba mai mult distrug flora intestinala.Exista un Integrator alimentar care distruge HP .Am scris un articol mai sus.mai multe detalii floryarts@yahoo.com
Reply With Quote Citeaza   
Vechi postat de forever [offline] Junior Member 10.11.2009, 17:35   Data inregistrarii: Nov 2009 Mesaje: 2
Incearca sa rezolvi prolema pe cale naturala,mai ales ca vrei si un bebe,deci daca te intereseaza pot sa iti dau mai multe informatii maragind@yahoo.com
Reply With Quote Citeaza   
forever
Vechi postat de dorina27 [offline] Junior Member 13.11.2009, 08:26   Data inregistrarii: May 2009 Mesaje: 4
Citat:
In prealabil postat de babalulla
da eu pentru a scapa de Helicobacter pylori recomand remedii naturiste-aloe vera, produse naturale 100%, nu dau reactii advese, iar in comparatie cu antibioticele sau produsele farmaceutice de sinteza, unde cand citesti un prospect vezi ca au 2-3 indicatii si de 5-7 ori mai multe contraindicatii, ceea ce la produsele naturiste nu gasesti nici macar o contraindicatie. detalii aici
Buna dimineata!
Sunt deacord cu dvs. Am avut aceasta problema si nu numai si infectie urinara cu bacilul Ecoli. Imaginativa ca, am luat antibiotice, inani de zile cu Kg, dar,Ecolii au devenit imuni la tr. iar pylorii erau la ei acasa.
Spun da produselor aloe vera dar nu cumparate de la ori ce firma, (am consultat mai multe), unele au tehnologie prin presare la rece. Eu am luat de la FLP, acestia folosesc numai sucul din interiorul plantei.
Schema de tratament a fost urmatoarea;
Tratamentul a durat 3 luni.
Aloe vera gel sau Beri nectar(recomandat pentru infectii urinare in special).
Forever active probiotic.
forever bee propolis.
Cu aceasta schema am rezolvat; Infectie cu bacilul E coli. helicobacterul.
Dar, cel mai important , am reusit o dezintoxicare a organismului complecta(de la antibiotice s-a dezvoltat o reactie adversa la medicamente adica poli alergica si imuna).
Dar pentru dzintoxicare am complectat si cu; tarate de grau, 1.2 linguri/stomacul gol. si 1/saptamana ,clisma cu ceai de pelin pentru a ajuta si curata complect tracul intestinal. Ce am vazut eu a fost rezultatul vizibil al depozitului din intestine credeti-ma dezagreabil, nu constientizam ce poate exista in intestine. La analizele de laborator (eram in evidentele, nefrologului si imunologului), E coli a disparut si la analize repetate de-a lungul anilor, nu au mai aparut , dar evident am avut grija sa nu ma reinfestez (prin igiena atenta si preventiv am mai facut cate o cura cu berii nectar 1.2/an.), Helicobacterul de asemeni nu a mai aparut , dar, acum citesc conspectele medicamentelor si am grija sa-miprotejez stomacul. De obicei le evit pentru ca, am descoperit ca la FLP, sunt scheme pt. toate diagnosticile(mai usorse face preventia decat tratamentele).Pentru a cunoaste despre ce vorbesc, intrati pe google/FLP aloe vera forever, la scheme si tratament. Cititi cu atentie la detalii despre fiecare produs in parte, obtinere proces tehnologic, continut cantitate activa%.Studii aprofundate, de catre cine, lansare/piata,aprobari, autorizari,premii nobel acordate de cei mai renumiti oameni de stiinta,biologi,chimisti,medici etc.(cu asta dealtfel am inceput, nu am consumat la intamplare aceste produse). De altfel ma-m consultat , evident dupa rezultate , cu medicii care ma-u tratat ani de zile fara rezultate si ca bonus le-am oferit cadou un manual de produse. Produsele sunt scumpe dar eficiente . deviza ''aloe fara cutit''. sunt sigura ce spun pentru ca, eu am avut o multitudine de boli, cauza; insuficienta corticosuprarenala. a trebuit sa fac tr. indelungat cu, cortizon(nu aveam productie propie),iar cortizonul de sinteza mi-a damblagit organismul.Va puteti inscrie dvs. direct la depozitul cel mai apropiat din zona dvs. inscriere/gratis la pret mai eftin cu 30%.decat de la agenti, sau va inscrieti printrun agent din orasul dvs. sau nu numai. orcine va poate inscrie/net.
Dorina
Reply With Quote Citeaza   

Raspunde
1 23 din 3 pagini

Unelte topic Cauta in acest subiect
Cauta in acest subiect:

Cautare avansata
Moduri de afisare

Ruleaza cu: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Ai sugestii sau intrebari? Trimite-ne mesajul tau

TopSanatate este un site de informatii dedicate sanatatii.
Acestea nu pot substitui o consultatie de specialitate sau un tratament recomandat de un medic.
Newslettere | Concursuri | Contact

@2014 iMediaNetwork. Conceput si realizat de matrix<works/>