Forum TopSanatate

Forum TopSanatate (http://www.topsanatate.ro/forum/index.php)
-   Frumusete & ingrijire (http://www.topsanatate.ro/forum/forumdisplay.php?f=2)
-   -   cum sa scap definitiv de "mustata" ? (http://www.topsanatate.ro/forum/showthread.php?t=968)

tweety_g 17.04.2007 09:57

cum sa scap definitiv de "mustata" ?

sunt disperata !!!
acum cativa ani mi-am depilat cu ceara mustetile desi nu aveam nevoie; acum ma gasesc intr-o situatie de-a dreptul jenanta: o data pe luna trebuie sa merg sa ma depilez altfel simt ca nu pot iesi din casa ! va rog ajutati-ma sa scap o data pt totdeauna de aceasta problema !:( a incercat cineva depilarea definitiva ?

katy87 23.04.2007 12:26

stiu ce fel e.poate o sa gasim vreo metoda.succes!

juliana18 18.05.2007 19:34

pai sincer nu stiu nico metoda pt asta..dar te sfatuiesc sa iti iei mustata c ceara sau sa tio decolorezi sai chiar c crema epilatoare

kristinel_69 29.05.2007 13:23

in nici un caz cu crema
ori continui cu ceara, sau cel mai comod e cu benzi la rece (sunt in supermarket), ori definitiv cu laser, dar te sfatuiesc sa cauti un medic care face asta, nu oriunde, oricum. Sunt cabinete particulare de medici.

jebylla 02.07.2007 16:21

hmmm.... chestia cu epilare definitiva cu laser da rezoltate si in cazu barbatilor ?:D ca daca e sa dea renunt definitiv la mustata

barbara2308 04.06.2008 16:20

Ipl

Incearca epilarea definitiva cu IPL, sunt necesare 4-5sedinte la interval de o luna de zile si nu o sa mai ai probleme cu ea.pretul pe sedinta este de 50euro acum depinde si la ce clinica te duci,acolo unde am fost eu atat este.sunt f mutumita.Bafta

emyia 06.06.2008 23:25

mustata

Si eu am mustata si mi/o epilez cu benzi la rece cam 1 data la 2 saptamani si nu mi se pare cine stie ce belea pe capul meu,cred ca sunt multe probleme mai importante decat mustata.:p Sa nu ti/o declorezi,fiindca firul se ingroasa si devine foarte vizibil,cu creme in nici un caz (e ca si cum ai da cu lama),iar de epilarea cu laser.....ce sa zic....nu cred ca e chiar definitiva. Exista persoane care spun ca unele firicele chiar mai cresc dupa aceea.

ji_cri_mar 09.06.2008 18:07

Cel mai bine e sa folositi penseta,la cateva zilept ca asa parul se si rareste si nu mai aveti probleme.

supernet 02.07.2008 20:29

Pentru tweety_g

Asa cum a zis si barbara2308, scapi definitiv de mustata prin tratament cu laser IPL. Daca esti din Timisoara sau prin apropriere iti recomand clinica Grosu Dermatology (www.grosudermatology.ro)

Ei au astfel de tratamente laser pentru epliare definitiva, folosind un aparat avansat din SUA.

Lucreaza ok si te informeaza cu privire la acest gen de tratament.

georgiana_geo27 04.12.2008 12:42

www.nordestetica.ro ,clinica in Bucuresti. Asta pentru ca nu ai specificat in ce oras stai.

simoniq 04.03.2009 15:03

fetelor, si eventual baietilor va invit pe toti la biobeautycenter pentru epilarea definitiva a parului nedorit, inclusiv a mustatii...ne puteti vizita si pe site-ul nostru pentru mai multe detalii,chiar legate de preturi...

simoniq 10.03.2009 14:49

Citat:

In prealabil postat de tweety_g
sunt disperata !!!
acum cativa ani mi-am depilat cu ceara mustetile desi nu aveam nevoie; acum ma gasesc intr-o situatie de-a dreptul jenanta: o data pe luna trebuie sa merg sa ma depilez altfel simt ca nu pot iesi din casa ! va rog ajutati-ma sa scap o data pt totdeauna de aceasta problema !:( a incercat cineva depilarea definitiva ?

cu 60 ron/sedinta (cca.4-6 sedinte la 3-4 saptamani) te rezolvi la biobeautycenter; super laser, fara durere!

the white angel 26.05.2009 18:11

the white angel

eu am folosit penseta j tot asha de des imi creste parul j trb sa ma fac des....akm nush ce sa fac ...cum sa scap de mustata...nici cu lasarul nu vreau nici cu penseta mai ales k nu prea am timp j nici rabdare....ce mi-ati recomanda?....plz am nevoie de un sfat:(

camy_87 26.05.2009 18:23

si eu am mustata dar folosesc benzi de ceara si am grija sa ma epilez inainte de culcare pt a nu ma irita,e rapid ,comod si ieftin sa zic asa. pt epilare definitiva eu cred ca mai intai trebuie sa consulti un medic,sa mergi la cateva sedinte si din cate am vazut pe aici nu e suficienta o sedinta.parerea mea ,e mai comod sa cumperi un pachetel de benzi de ceara si o data pe saptamana inainte de dusul de seara ai scapat si de mustata. acum fiecare face cum crede:D

kitty_222 06.03.2010 23:14

pensat cu ata

am incercat in aceasta seara ceva nou mi-am epilat mustata cu ata, dat cu ata fiecare are acasa ata de cusut, important e sa fie rezistenta va trimit un link care sa va ajute :http://www.cosmocity.ro/ingrijire/60...zi-cu-ata.html
ps. eu am inteles cum se procedeaza din clipul2
sunt tare multumita de ceea ce a iesit
va doresc bafta .
a folosit si ceara am fost si la cosmetica dar de azi inainte nu voi folosit alceva decat ATA DE CuSUT , ieftin rapid , putin dureros si GRATIS ca e criza
daca ai tupeu poti sa si pensezi sprancenele cu ata dar trebuie sa prinzi un pic de indemanare
se gasesc o gramada de clipuri pe net cum sa te pensezi cu ata.
bafta

Dheara 21.05.2010 17:07

no way!!

Citat:

In prealabil postat de ji_cri_mar
Cel mai bine e sa folositi penseta,la cateva zilept ca asa parul se si rareste si nu mai aveti probleme.

Sa nu faci asta! prietena mea cea mai buna a recurs la pensare si i s-au ingrosat firele, ceva de speriat!!!
eu imi decolorez mustata cu crema GOLDEN BLEACH de la KRAVER, se gaseste la farmaciile SENSIBLU. Devine blonda si se subtiaza (nu definitiv, din pacate). Poti sa te faci de 2 ori la rand, daca e firul mai gros, si stai 15 minute de fiecare data, dupa care cureti cu paleta in raspar, sa se ia crema uscata si clatesti cu apa rece din abundenta. Eu ma decolorez de 2 ori pe luna.
Nu te mai stresa, ca multe femei au problema asta, nu e cine stie ce! Tu ii dai prea mare importanta

Dheara 21.05.2010 17:20

Citat:

In prealabil postat de kitty_222
am incercat in aceasta seara ceva nou mi-am epilat mustata cu ata, dat cu ata fiecare are acasa ata de cusut, important e sa fie rezistenta va trimit un link care sa va ajute :http://www.cosmocity.ro/ingrijire/60...zi-cu-ata.html
ps. eu am inteles cum se procedeaza din clipul2
sunt tare multumita de ceea ce a iesit
va doresc bafta .
a folosit si ceara am fost si la cosmetica dar de azi inainte nu voi folosit alceva decat ATA DE CuSUT , ieftin rapid , putin dureros si GRATIS ca e criza
daca ai tupeu poti sa si pensezi sprancenele cu ata dar trebuie sa prinzi un pic de indemanare
se gasesc o gramada de clipuri pe net cum sa te pensezi cu ata.
bafta

Interesant! M-am uitat la video-uri, cred ca incerc si eu. merci pt link

lilly26 04.09.2010 22:15

buna daca sunteti interesate de un reprezentant oriflame va rog sa ma contactati pe id-ul black_lilly26@yahoo.com (livrare oriunde in tara)

Ora este GMT +2. Ora este acum 22:16.

Ruleaza cu: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.