Forum TopSanatate

Forum TopSanatate (http://www.topsanatate.ro/forum/index.php)
-   Medicina alternativa (http://www.topsanatate.ro/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Cancer Pulmonar (http://www.topsanatate.ro/forum/showthread.php?t=848)

carla_eveline 09.01.2007 04:00

Cancer Pulmonar

tatal meu are cancer pulmonar si tusesste foarte rau.ma poate ajuta cineva cu un remediu naturist pentru tuse si insomnii.pentru ca nu prea poate nici sa doarma.am vazut acum cateva zile o reteta cu hrean si miere pe site dar nu mai stiu unde sa o caut.va rog sa ma ajutati

viga cristina 02.02.2007 07:19

tusea

Pentru tuse se poate folosi sirop de pin care se gaseste in farmacii, si codeina prescrisa de doctor.Sper ca te-am ajutat putin:) :)

elenah 12.02.2007 07:37

alternativa

E foarte bun ceaiul de isop. La fel, se mai poate consuma ceai(macerat la rece) de nalba (casul popii-nalba de padure).Iarasi f.bun e ceaiul de sanziene. Multa sanatate.

KUKAC 03.01.2008 14:39

Tratare

Puteti sa faceti un tratament arternativa cu ISCADOR !Actiunea Iscador-ului. Experienta clinica acumulata pana in prezent, de-a lungul mai multor decenii, a permis urmatoarele observatii: Cresterea fortelor imunitare si regulatorii ( actiunea imun-modulanta ), Stimularea termoreglarii, Cresterea parametrilor vitali ( stare generala, performanta psiho-fizica, apetit, somn ) chiar si independent de situatia tumorala locala, Calmarea durerilor, Inhibarea proliferarii maligne fara influentarea tesuturilor sanatoase. Studiile si experientele de pana in prezent demonstreaza ca preparatele poseda atat virtuti citostatice cat si imunmodulante. De asemenea, ele exercita o actiune stimulanta asupra hematopoiezei. Indicatii terapeutice. Maladii tumorale maligne si benigne, Afectiuni maligne ale sistemului hematopoietic si afectiunile insotitoare,Stimularea hematopoiezei, Profilaxia recidivelor tumorale, Precanceroze definite.Aplicarea de Iscador poate avea loc concomitent cu o chimio-hormon sau radioterapia. Plus cu produsul Preventa 105 si Preventa 85 care este produs de centrul de cercetari HYD din Budapesta dupa o inventie a unui biolog maghiar, Gabor Somlyai, care aratat ca reducerea continutului de deuteriu din apa duce la obtinerea unei ape “mai curate, mai pure" ce poate influenta metabolismul si regimul de functionare a celulei vii, ajungandu-se la stoparea dezvoltarii si chiar disparitia celulei tumorale.

cornei_lavren 05.01.2008 13:26

cancer

eu am o tumora pe pleura plamanului,lob superior drept,nu este operabila,acum fac un tratament naturist.Ma intereseaza sa aflu mai multe despre medicamentele sau remediile despre care ati vorbit.Multumesc.

cornei_lavren 08.01.2008 19:38

poate lua inainte de fiecare masa ,o lingura cu ulei de masline,combinat cu un sfert de lingurita de ulei de usturoi.Acesta se obtine astfel:dai 2 -3 catei de usturoi prin masina de facut piper si ce ai obtinut storci printr-o bucata de tesatura{batista]care o folosesti numai in acest scop,intre mese sa bea bors proaspat din tarate,cat poate.Mai vorbim! Sanatate,sa gandeasca pozitiv,sa aiba si o rugaciune ,e necesar pentru subconstient,care ne poate ajuta in orice imprejurare.

gaby46 09.01.2008 10:57

cancerul

Eu am avut pe mama care avea cancer la ficat cu metastaze si dotori i-au dat 3 luni de trait , am avut norocul ca o doamna tot de pe net ne-a spus de ReishiBalance un medicament Elvetian cu care mama mea sa facut bine, nici urma de metastaze.Eu am sa va scriu ce scrie in prospect si poate va va ajuta si pe cei care sufera de asa ceva, daca aveti intrebari ma gasiti pe adresa mea gaby_galra@yahoo.com
REISHI BALANCE
Descriere
Reishi este o ciupercă miraculoasă, extrem de rară, cunoscută de mii de ani în Extremul Orient pentru eficienţa într-o gamă foarte mare de afecţiuni.
Reishi este clasificată ca prima plantă dintre cele considerate superioare în cea mai veche farmacopee chinezească a lui Seng Nong din anul 56 î.C. dar se crede că asiaticii foloseau ciuperca Reishi cu multe secole înaintea acestei date.
Este cea mai faimoasă ciupercă medicinală din lume fiind numită “ciuperca nemuririi”, “marele protector imunitar, spiritual şi mental”. Cercetările stiinţifice din ultimele decenii au confirmat aceste aprecieri. Autorităţile japoneze au inclus ciuperca Reishi în lista oficială de produse pentru tratarea cancerului.
Indicatii
-antitumoral (stimulează macrofagele, celulele natural ucigaşe NK, induce apoptoza, inhibă angiogeneza, creşte rata de folosire a oxigenului, inhibă metastazele, creşte producţia de interleukine şi TNF - factorul de necroză tumorală)
-micşorează durerile în cancer
-protejează organismul în chimio şi radioterapie
-adaptogen (stimulează selectiv funcţiile organismului ajutându-l să se adapteze fizic, psihic, imunitar)
-antioxidant (reduce acţiunea radicalilor liberi, împiedică peroxidarea lipidică)
-reglează echilibrul acido-bazic (alcalinizant)
-creşte energia Qi, energia vitală care susţine întregul organism
-imunomodulator (reglează sistemul imunitar) - se administrează în boli autoimune (alergii, miastenia gravis, hepatită autoimună, poliartrită reumatoidă, diabet, lupus, tiroidită, vitiligo, sclerodermie), dar şi în stări cu deficit de imunitate
-creşte nivelul imunoglobulinei IgA (protejează mucoasele), IgG (cea mai importantă imunoglobulină din corp, neutralizează toxinele şi microbii din sânge şi limfă) şi IgM (distruge bacteriile)
-reglează tensiunea arterială
-reduce nivelul glicemiei (îmbunătăţeşte funcţiile pancreasului şi creşte sensibilitatea la insulină)
-detoxifiant şi hepatoprotector (induce producţia de interferon endogen, scade transaminazele, reduce fibroza hepatică şi în ciroza alcoolică)
-detoxifiant şi drenor limfatic
-antialergic (inhibă producţia de histamină)
-antiviral (virusul Epstein Barr, HIV, HPV, virusul hepatic B, C, gripal, herpetic, suprimă durerile postherpetice)
-menţine echilibrul hormonal, stimulează glandele suprarenale (în stres, depresie)
-neuroregenerator, îmbunătăţeşte memoria, somnul, calmează, echilibrează spiritual
-reduce edemele pulmonare, infecţiile respiratorii
-tonic cardiovascular (accidente cerebrovasculare, insuficienţă coronariană, infarct miocardic, flebite, hemoroizi)
-inhibă agregarea plachetară
-hipocolsterolemiant (inhibă sinteza colesterolului)
-relaxează sistemul muscular
-protector gastric şi duodenal
-protejează uterul (împiedică formarea fibroamelor uterine)
ADMINISTRARE : -Preventie si Intretinere : 1 capsula pe zi dimineata (intre mese) de 3-4 ori pe saptamana -Tratament cancer singura sau asociata cu alte protocoale anticancerigene : 2 capsule pe zi administrate intre mese (de exemplu : 1x dimineata si 1x dupa-amiaza). -Pentru cazuri mai grave se poate mari dozajul pana la 9 g/zi (9 capsule/zi NOTA IMPORTANTA : -in cazurile cancerelor avansate Doctorul Japonez Fukumi Morishige care lucreaza curent la Institutul pentru Stiinta & Medicina Linus Pauling recomanda in unele cazuri asocierea cu doze mari de Vitamina C. --Tumora la creier: 6 g/zi (6.000 mg= 6 capsule). Durata : 2 luni -Cancer la plaman:6 g/zi. Durata : 6 luni -Cancer avansat la san: se incepe cu 9g/zi si se mareste doza pana la 20g/zi. Durata: 2-3 luni -Cancer la rectum raspandit pana la ficat si cu metastaze : 6g/zi. Durata: 6 luni -Cancer la pancreas si cancer gastric cu metastaze : 9g/zi + 30g/zi Vitamina C : Durata: 6 luni -Hepatita : 3g/zi + 6g/zi de Vitamina C timp de 2-3 luni. Dupa remisie, intrucat hepatita este o boala cronica se continua cu o doza de intretinere de 1-2g/zi Reishi + 2-3g/zi Vitamina C -Pentru alte forme de cancer se vor aplica dozaje asemantoare, in principiu de 6-9g/zi Reishi +6-30g/zi Vit. C -Ciuperca REISHI intra si in componenta produselor noastre care le recomandam ca imunostimulatoare generale foarte eficiente.

gaby46 09.01.2008 11:02

Citat:

In prealabil postat de carla_eveline
tatal meu are cancer pulmonar si tusesste foarte rau.ma poate ajuta cineva cu un remediu naturist pentru tuse si insomnii.pentru ca nu prea poate nici sa doarma.am vazut acum cateva zile o reteta cu hrean si miere pe site dar nu mai stiu unde sa o caut.va rog sa ma ajutati

Mama mea ascapat cu acest medicament de cancer cu metasiaze si noroc cu o doamna care ne-a spus de acest menicament, mamei mele i sa dat 3 luni de trait si acuma adre 1 an de cind este vindecata. eu iti scriu ce scrie in prospect si poate te ajuta este un medicament Elvetian se numeste ReishiBalance si daca te pot ajuta cu ceva scriemi pe adresa mea de email gaby_galea@yahoo.com
Reishi este o ciupercă miraculoasă, extrem de rară, cunoscută de mii de ani în Extremul Orient pentru eficienţa într-o gamă foarte mare de afecţiuni.
Reishi este clasificată ca prima plantă dintre cele considerate superioare în cea mai veche farmacopee chinezească a lui Seng Nong din anul 56 î.C. dar se crede că asiaticii foloseau ciuperca Reishi cu multe secole înaintea acestei date.
Este cea mai faimoasă ciupercă medicinală din lume fiind numită “ciuperca nemuririi”, “marele protector imunitar, spiritual şi mental”. Cercetările stiinţifice din ultimele decenii au confirmat aceste aprecieri. Autorităţile japoneze au inclus ciuperca Reishi în lista oficială de produse pentru tratarea cancerului.
Indicatii
-antitumoral (stimulează macrofagele, celulele natural ucigaşe NK, induce apoptoza, inhibă angiogeneza, creşte rata de folosire a oxigenului, inhibă metastazele, creşte producţia de interleukine şi TNF - factorul de necroză tumorală)
-micşorează durerile în cancer
-protejează organismul în chimio şi radioterapie
-adaptogen (stimulează selectiv funcţiile organismului ajutându-l să se adapteze fizic, psihic, imunitar)
-antioxidant (reduce acţiunea radicalilor liberi, împiedică peroxidarea lipidică)
-reglează echilibrul acido-bazic (alcalinizant)
-creşte energia Qi, energia vitală care susţine întregul organism
-imunomodulator (reglează sistemul imunitar) - se administrează în boli autoimune (alergii, miastenia gravis, hepatită autoimună, poliartrită reumatoidă, diabet, lupus, tiroidită, vitiligo, sclerodermie), dar şi în stări cu deficit de imunitate
-creşte nivelul imunoglobulinei IgA (protejează mucoasele), IgG (cea mai importantă imunoglobulină din corp, neutralizează toxinele şi microbii din sânge şi limfă) şi IgM (distruge bacteriile)
-reglează tensiunea arterială
-reduce nivelul glicemiei (îmbunătăţeşte funcţiile pancreasului şi creşte sensibilitatea la insulină)
-detoxifiant şi hepatoprotector (induce producţia de interferon endogen, scade transaminazele, reduce fibroza hepatică şi în ciroza alcoolică)
-detoxifiant şi drenor limfatic
-antialergic (inhibă producţia de histamină)
-antiviral (virusul Epstein Barr, HIV, HPV, virusul hepatic B, C, gripal, herpetic, suprimă durerile postherpetice)
-menţine echilibrul hormonal, stimulează glandele suprarenale (în stres, depresie)
-neuroregenerator, îmbunătăţeşte memoria, somnul, calmează, echilibrează spiritual
-reduce edemele pulmonare, infecţiile respiratorii
-tonic cardiovascular (accidente cerebrovasculare, insuficienţă coronariană, infarct miocardic, flebite, hemoroizi)
-inhibă agregarea plachetară
-hipocolsterolemiant (inhibă sinteza colesterolului)
-relaxează sistemul muscular
-protector gastric şi duodenal
-protejează uterul (împiedică formarea fibroamelor uterine)
ADMINISTRARE : -Preventie si Intretinere : 1 capsula pe zi dimineata (intre mese) de 3-4 ori pe saptamana -Tratament cancer singura sau asociata cu alte protocoale anticancerigene : 2 capsule pe zi administrate intre mese (de exemplu : 1x dimineata si 1x dupa-amiaza). -Pentru cazuri mai grave se poate mari dozajul pana la 9 g/zi (9 capsule/zi NOTA IMPORTANTA : -in cazurile cancerelor avansate Doctorul Japonez Fukumi Morishige care lucreaza curent la Institutul pentru Stiinta & Medicina Linus Pauling recomanda in unele cazuri asocierea cu doze mari de Vitamina C. --Tumora la creier: 6 g/zi (6.000 mg= 6 capsule). Durata : 2 luni -Cancer la plaman:6 g/zi. Durata : 6 luni -Cancer avansat la san: se incepe cu 9g/zi si se mareste doza pana la 20g/zi. Durata: 2-3 luni -Cancer la rectum raspandit pana la ficat si cu metastaze : 6g/zi. Durata: 6 luni -Cancer la pancreas si cancer gastric cu metastaze : 9g/zi + 30g/zi Vitamina C : Durata: 6 luni -Hepatita : 3g/zi + 6g/zi de Vitamina C timp de 2-3 luni. Dupa remisie, intrucat hepatita este o boala cronica se continua cu o doza de intretinere de 1-2g/zi Reishi + 2-3g/zi Vitamina C -Pentru alte forme de cancer se vor aplica dozaje asemantoare, in principiu de 6-9g/zi Reishi +6-30g/zi Vit. C -Ciuperca REISHI intra si in componenta produselor noastre care le recomandam ca imunostimulatoare generale foarte eficiente.

Desideriu 17.06.2009 14:13

Buna

Buna va rog ajutatima si pe mine mama mea are cancer polmonar ce pot face sa o pot ajuta cu medicamente sau ce este mia dat doctoru ca poate sa traisca doar cateva luni dar eu nu cred nu e dumnezeu sa faca asta va rog un indiciu ce poate face Va multumesc,,
Mail descristi@yahoo.com

damy 06.10.2009 01:37

! Ajutor!

Buna! am 19 ani. am fumat cam de la 14 ani pina la 16...o perioada de un an am lasat,shi mai apoi iar am inceputo pina in ziua de azi! dupa intimplarea de azi sigur il las 4 ever!!!! AM OBSERVAT CA SCUIP CU SINGE! .... nustiu ce sa fac..shi la cine sa ma adresez!!! ma tem ceva strashnik de cancer pulmonar!!!! shtiu k aceasta e o buna simptoma...dar totushi imi spune cineva (please)
E POSIBIL LA VIRSTA DE 19 ANI SA AI CANCER PULMONAR?!?!?! KUM KREZDETZI CE AR PUTEA FI?????

P.S va multumesc anticipat!!! astept raspunsurile voastre!!!

tutylica 02.11.2009 22:46

rasp.pentru pustiul de 19 ani.

scuze ca am spus pusti dar avind in vedere virsta mea 950) se explica . acum doi ani puneam si eu aceeasi intrebare si am primit cel mai napraznic raspuns. nu doresc sa te sperii dar te rog daca nu ai fost la dr. pina acum mergi de urgenta. daca te pot ajuta cu ceva scrie-mi ....tuty_com@yahoo.com

MedicFares 09.11.2009 10:23

tratament natural pentru tuse

Pentru a va trata de tuse este foarte importanta hidratarea realizata in primul rand cu ceaiuri medicinale care contin plante cu efect fluidificant al tusei, expectorant, calmat al tusei si protector al mucoasei respiratorii.
Va recomand CEAIUL P- PULMONAR - pentru sanatatea plamanilor din care sa consumati 1litru pe zi, cald, eventual indulcit cu zahar.O alta formula utila in aceasta patologie este CEAIUL ANTIASMATIC (de la Fares) consumat tot 1 litru pe zi. Indulcirea ceaiurilor se poate face si cu SIROPUL PLANTUSIN, cate 1 lingura la cana de ceai. Poate fi folosit si ca atare 3-4 liguri pe zi perioada indelungata pana la rezolvarea simptomatologiei.
Nu consumati lichide reci si acidulate, produse din faina alba, zahar, lapte, care sunt alimente cu efect mucoformator ce intretin tusea. Consumati multe fructe si sucuri naturale din fructe.
dr. Carmen Nonn
medic Fares Orastie

michael52 10.11.2009 03:47

Neoplasm bronhopulmonar

Deci,in luna septembrie2008,am fost diagnosticat in urma unor investigatii(radiografie,bronhoscopie,tomografie) cu Tumora Lob Superior Stang,stadializata T2N3Mo.Am fost operat la Institutul de Pneumologie "Marius Nasta" din Bucuresti. Dupa aceea am facut 6 serii de Tratament cu citostatice la Institutul Oncologic Bucuresti (Fundeni),pana in luna martie cu Gemzar si Cisplatina.In luna iulie am facut din nou o tomografie care a evidentiat o tumora de acelea-si dimensiuni 3/2 cm si tot in lob superior stang.Navigand pe Net pentru a gasi medicamente,tratamente naturiste si eventual tratamente minune,am dat peste sitte-ul www.cancer-new-drug.com in care am gasit vreo 10 variante de tratamente contra cancerului.Si am ales 2 variante,DDW (apa saracita in deuteriu) si Nicolitul.DDW,numai la un consum de 2litri pe zi si pe luna ma costa 18 milioane.Am optat pentru Nicolit din doua motive 1.Este cel mai ieftin medicament contra cancerului accesibil tuturor cetatenilor( de aceea nici nu a vrut dr.Niculescu sa-l omologheze in strainatate)si 2 pentru "istoria" acestui citolitic,care incepe prin anii'70. Faptul ca nu este un medicament "aparut peste noapte" mi-a dat incredere.Cum de altfel mi-a dat incredere si singura de altfel discutie care am avuto la telefon cu dl dr.Niculescu (tatal).Deci,vazand ca medicina clasica nu ma mai putea ajuta,am inceput Tratament cu acest citolitic in data de 4 iulie 2009.Mentionez ca nu mai fumez dinainte de a fi operat,iar bauturi alcolice nu consum deloc.Consum doar apa plata si ceaiuri in special de sunatoare.Nu tin regim alimentar.Dlor,ce pot sa va spun este ca deocamdata nu ma simt mai rau,lucrul acesta este bun,tinand cont ca de obicei boala avanseaza.Nu mai obosesc asa repede,nu mai transpir abundent,greutatea este fixata la 77 kg,(cand m-am operat aveam 63kg)si starea mea generala este imbunatatita,sant de abia la a 5 luna de tratament si daca ma ajuta si Bunul Dzeu poate reusesc sa si termin cele 24 de luni de tratament.Atat dureaza pana la vindecare.Deocamdata este bine.Nu va mai spun,ca toti prietenii,neamuri cunostinte se intereseaza tot timpul cum o mai duc,avand si ei cazuri de cancer in familie s-au persoane apropiate lor.Sincer va spun,de cand fac tratament cu Nicolit parca as avea serviciu.Dimineata,uneori si noaptea citesc emailurile si mesajele pe messenger,iar dupa amiaza le raspund tuturor. Sa nu uit,nu am avut nici-un fel de reactii adverse pana acum.Va doresc sanatate tuturor si mai vorbim.
Pentru alte informatii,analize,iesiri din spital,ma gasiti la adresa de email : michael.pasare@yahoo.com
Dar sa va spun si un banc: Intr-un spital,pe o masa in cabinetul asistentelor,medicamentele asteptau sa fie repartizate bolnavilor.La un moment dat,unul intreaba: ce mai faci Nicolit ? bine,spuse acesta,ma combin cu Ganoderma si mergem la patul 7.

TF_ 16.12.2009 08:49

unul din cele mai eficiente produse destinate acestor forme de boala este TRANSFER FACTOR PLUS , un complex de ingrediente naturale ce au capacitatea de a stimula activitatea celulelor NK(natural ucigase) care aau rolul de a elimina din organism virusuri, bacterii sau celule canceroase cu pana la 437% !!!!

la momentul de fata , este cel mai eficient produs imunostimulator aflat pe piata mondiala !!!

detalii la: 4life.romania@gmail.com

remedii_naturiste 28.12.2009 13:20

Remedii naturiste cancer pulmonar si alte afectiuni

Gasesti pe www.simptome-remedii.ro remedii pentru cancer pulmonar si alte afectiuni. Intra si o sa vezi ca se merita !
Remedii naturiste, simptome, tratamente naturiste, informatii despre alimente, calcul indice de masa corporala, exercitii fizice recomandate, toate acestea le gasiti pe www.simptome-remedii.ro .

danuss 15.01.2010 12:17

Citat:

In prealabil postat de carla_eveline

buna,numele meu este daniel si am citit mesajul tau de pe forum,cu 2 luni in urma am adus in tara iscador ptr mama mea care a inceput seria insa dupa citeva zile s-a stins,cu o grava metastaza la plamini si multe alte compicatii,din cauza cancerului,am ramas cu un tratament din strainatate care e urmatorul
ISCADOR-MALICUM HG MERCUR SERIA 1/9 FIOLE
CUPRUM SULFURICUM D6/9 STICLUTE X 20 ML
BRYONIA STANNUM(GLOBULI VELATI) CAM 400 DE CPR
daca tu crezi ca te pot ajuta,o fac cu mare drag si in scop de donatie insa vreau sa vad si eu bolnavul,in cazul de fata pe tatal tau,in ideea ca nu cumva cineva sa le ia de la mine si apoi sa le comercializeze,sanatate mult si noroc,
danut,danglont@yahoo.com

marara 26.01.2010 00:52

http://howyoucombatcancer.blogspot.com/ aici puteti gasi mai multe informatii despre cum sa combateti cancerul!

laszlo72 31.01.2010 13:08

Incercati fructul noni

mai multe detalii aici:http://www.noniworld.net/2910886/
cititi pe net despre acest fruct denumit si ''fructul minune"

remedii_naturiste 03.02.2010 08:08

Poti sa incerci si aici : http://simptome-remedii.ro/afisare.p...ancer-pulmonar .

colnago 19.02.2010 20:25

Fumatul

iti trimit careta lui Allen Carr: In sfirsit nefumatot. email: fazakas.zoltan@yahoo.com

nutridrink 07.03.2010 15:30

Alimentatie speciala in cancer!

Nutridrink! Alimentatie speciala cu gust de lapte, pentru bolnavii oncologici.
Nutridrink ofera bolnavilor de cancer un aport crescut de energie, proteine , vitamine si minerale
Valoare energetica ridicata (1,5Kcal/ml);
Concentratie crescuta de proteine (6 g/100ml);
Doza recomandata 2-3 sticle/zi, dar poate substitui integral necesarul zilnic (7-8 sticle)
Se poate administra pe sonda nasogastrica
Recomandat in: momentul diagnosticului pentru a pregati pacientul pentru tratament;
In timpul tratamentului pentru a reduce impactul asupra organismului si a reduce efectele secundare ;
Dupa tratament/in timpul recuperarii pentru o rapida revenire la viata normala.
Pentru informatii suplimentare, scrieti la nutridrink@yahoo.com.

nutridrink 19.03.2010 12:59

Nutridrink! Alimentatie speciala cu gust de lapte, pentru bolnavii oncologici.
Nutridrink ofera bolnavilor de cancer un aport crescut de energie, proteine , vitamine si minerale
Valoare energetica ridicata (1,5Kcal/ml);
Concentratie crescuta de proteine (6 g/100ml);
Doza recomandata 2-3 sticle/zi, dar poate substitui integral necesarul zilnic (7-8 sticle)
Se poate administra pe sonda nasogastrica
Recomandat in: momentul diagnosticului pentru a pregati pacientul pentru tratament;
In timpul tratamentului pentru a reduce impactul asupra organismului si a reduce efectele secundare ;
Dupa tratament/in timpul recuperarii pentru o rapida revenire la viata normala.
Pentru informatii suplimentare, scrieti la nutridrink@yahoo.com.

Danut00 01.05.2010 18:06

Clinica Anadolu - Turcia

Nu stiu daca ati auzit de Clinica Anadolu din Turcia, acolo este o echipa de medici formidabila si au rezultate foarte bune in tratarea tuturor formelor de cancer si ale tumorilor. Daca doriti informatii puteti sa-i contactati pe reprezentantii lor din Romania la adresa de e-mail ReprezentantAnadolu@yahoo.com. Sanatate!

Oanate 13.07.2010 09:13

Buna Ziua,

Puteti incerca Bio Bran.

Despre Bio Bran
Bio Bran este un supliment nutritiv unic.100% natural.
Ingredientul activ MGN 3 ARABINOXILAN este o fibra alimentara extrasa din tarate de orez si acarei greutate moleculara a fost redusa.Arabinoxilanul este extras din tarate de orez prin hidroliza partiala enzimatica, operatie ce a dus la fractiuni moleculare partial solubile ce ajuta absorbtia in intestin, intr-o cantitate semnificativa, ca imunomodulator limfocitar.
Hidroliza este efectuata cu un extract din ciuperca schiitake,utilizata in Japonia in tratamentul cancerului.
Bogat in polizaharide,proteoglicoli precum A rabinoxilan si alte hemiceluloze,Bio Bran ajuta organismul sa intareasca un sisitem imunitar slabit si sa sustina eficient organismul in timpul si dupa tratamentele medicamentoase ale cancerului.
Bio Bran intra in fluxul sangvin partial nedigerat.Proteinele sunt digerate partial in stomac si duaden,pentru a fi transformate in peptide si aminoacizi,ce sunt apoi absorbitein fluxul sangvin pentru a deveni elemente nutritive.Dextrina este deasemenea digerata si transformata in oligozaharide si dextroza(glucoza) si absorbita in intestinul subtire , apoi patrunde in fluxul sangvin pentru a stimula celulele Nk si macrofagele. Trecand prin intestinul gros , fibrele dietetice sunt eliminate fara a fi digerate sau absorbite.

Bio Bran este capabil sa mareasca eficienta celulelor NK(Natural Killer -ce distrug celulele canceroase) cu aproape 300% in doua saptamani, in timp ce activitatea celulelor B si T creste cu 200% respectiv, 150% .Cercetarile au aratat ca acest produs paote ajuta in mod consuderabil la producerea naturala de anticorpi si o crestere puternica a sistemului imunitar.Induce cresterea apoptozei , a secretiei de interferon, a factorului de necrozare si a calitatii vietii(QOL).
Studiile arata ca Bio Bran are si efect antiinflamator si antioxidant,imbunatateste toleranta la glucoza (diabet noninsulino dependent),mareste functiile pancreatice si ale ficatului,reduce efectele negative al chimioterapiei si imbunatateste calitatea vietii.
Biobran este foarte bine absorbit prin procesele normale de absorbtie intestinala.
A fost demonstrat clinic ca Bio Bran este lipsit de toxicitate chiar si in doaze mari.Este deasemenea bun pentru copii.Cantitatea de produs administrat se dozeaza in functie de greutate(in medie 30mg Arabinoxilan,substanta activa Bio Bran pe zi)
Este sustinut de multiple studii clinice in Japonia, Europa si S.U.A
Bio Bran a fost si continua sa fie punctul principal de concentrare din punct de vedere stiintific si clinic al comunitatii stiintifice din Japonia,S.U.A. si Europa.
Multe materiale rezultate din aceste cercetari desfaurate in ultimii 15 ani au fost deja publicate (http://www.chemomed.ro)
Efectele Bio Bran de crestere activitatii sistemului imunitar apar in cateva zile si la numai cateva saptamani actiunea imunomodulatoare devine efectiva 90%.
Bio Bran este produs in concordanta cu cu exigentele Ministerului Sanatatii Japonez si al standartelor de sanatate alimentara din S.U.A. si Europa, fiind notificat si in Romania de DSP din cadrul Ministerului Sanatatii.
Profesor Dr.M.Ghoneum-Departamentul de Imunologie,Universitatea de Medicina si Stiinta "Drew " SUA afirma "In peste 30 de ani de cercetare in domeniu, Bio Bran s-a dovedit a fi cel mai puternic imunomodulator pe care l-am testat vreodata."
Bio Bran poate fi un pas considerabil pentru imunologie si un salt enorm pentru bolnavii de cancer.
Bio Bran este produs in conformitate cu exigentele Ministerului Sanatatii Japonez si al Standardelor de Sanatate Alimentara din S.U.A si Europa fiind notificat si in Romania de DSP din cadrul Ministerului Sanatatii.
Din 1990, de cand Bio Bran a fost conceput, a fost folosit cu succes de sute de mii de oameni care au beneficiat de efectul natural de crestere a sistemului imunitar.
Mai multe detalii pe http://www.chemomed.ro

verdan 24.07.2010 17:07

Cancerul Poate Fi Invins! Stiai De Escozul?

Eu am incercat ESCOZUL si sunt multumit! Am o tumora de baza de craniu cu extensie in cavum. Rezultatele tratamentului sunt mai mult decat promitatoare!
ESCOZUL – este un produs natural folosit ca o alternativa de tratament impotriva cancerului, când toate celelalte tratamente convenționale ( chimioterapie, radioterapie, etc.) nu au dat rezultate.
Este un medicament cubanez, cu actiune anticancerigena de origine naturala, obtinut din veninul scorpionului albastru, care se gaseste numai in Cuba.
Acest produs actioneaza asupra tuturor tipurilor de cancer, indiferent de stadiul in care se afla avand de asemenea si o puternica actiune antiinflamatorie, dar si proprietati analgezice.
Tratamentul se adreseaza oricarui pacient oncologic, in orice stadiu.
Institutul LABIOFAM este singurul furnizor autorizat si certificat de guvernul cubanez, pentru producerea ESCOZUL. Este o companie de medicamente detinuta de guvernul cubanez care are sediul si principalele fabrici de productie in Havana-Cuba. Rezultatele obtinute cu pacientii de cancer sunt foarte promitatoare si nu provoaca efecte secundare.
Escozul se elibereaza gratuit pana la momentul decis de autoritatile cubaneze.
Pentru detalii suplimentare : tel: 0741312176 / 0732.073.047; email: danangelescu12@yahoo.com sau www.escozul.ro

floricacrivat 31.07.2010 11:40

Clinica Anadolu Din Turcia

Referitor la mesajul lui DANUT00, vreau sa va prezint modul cum a fost tratat sotul meu la CLINICA ANADOLU.
In august 2009 sotul a fost diagnosticat cu NEOPLASM PANCREAS CU METASTAZE LA FICAT SI METASTAZE OSOASE IN OBSERVATIE(la osul iliac).
Am fost disperati si am incercat sa ajungem la aceasta clinica( in ideea ca va puta efectua radioterapie cu CYBERKNIFE-ul).
Aici a fost confirmat diagnosticul din tara, insa au ignorat metastazele la osul iliac. I-a fost recomandata o schema cu citostatice( pentru pancreas si metastazele la ficat) insa pentru metastazele osoase nu i-au prescris nimic......radioterapia i-a fost interzisa, deoarece erau multiple metastaze la ficat. Dupa 3 luni de citostatice, care le-a suportat destul de bine (se hranea f. bine, mergea la serviciu....),am mers la contol la turci si rezultatele au fost f. bune. Tumora de pe pancreas a regresat complet, metastazele la ficat s-au restrans ramanand doar 3 fara activitate tumorala, insa au ramas cele de la osul iliac. Ne-am bucurat ffff mult de acest rezultat.
In aceasta faza i s-a recomandat in continuare
- citostatice: TARCEVA pentru pancreas (pentru ca ni s-a spus ca nu se poate considera complet vindecat),ZOMETA pentru os.
- radioterapie pentru chisturile de pe ficat, cu CYBERKNIFE-ul.
In ce consta radioterapia? I s-au introdus niste bile in ficat cu niste siringi speciale (procedura un pic asemanatoare ca si biopsia). Mie mi-a fost un pic teama, deoarece se "umbla" la ficat si mi s-a parut periculos......, insa sotul meu a avut o incredere oarba in "experienta si prefesionalismul" specialistilor de la clinica si mi-a spus: "Este unica mea sansa sa ma fac bine!", lasindu-l sa hotarasca el....

A efectuat 4 sedinte cu acest aparat ( nu mai vorbesc cat a costat.....).
Ni s-a spus ca rezulatele in urma sedintelor de radioterapie si citostatice le vom vedea dupa 3 luni.
In luna mai 2009 am fost la control la clinica. Pana a ajunge la control, sotul nu s-a mai simtit bine si au intervenit probleme ( dureri de spate, crampe la burta, dureri de stomac...).
La acest ultim control s-au comportat nefiresc de anormal....ca si cum mergeam pentru prima data la dansii, ca si cum nu efectuasem radioterapie la ei....Cand am vazut PET-ul am facut soc, mai mare decat cel cand am aflat prima data de boala, si nu mai puteam sa vorbesc. FICATUL ERA PLIN DE METASTAZE. Translatora s-a comportat mizerabil, nu ne traducea tot ce explica profesorul, toate analizele efectuate ( PET,RMN,...) comentate in limba turca, solicitand traducerea in engleza ni s-a spus ca o obtinem peste o saptamana si ni le vor trimite pe e-mail. Nu stiau cum sa ne scoata cat mai repede de la consultatii si sa ne vada plecati din clinica. Ne-au prescris si schema de citostatice, chiar daca profesorul a inteles ca bilirubina era mare( urina era potocalie).....Eu nu am stiut ca in acest caz nu o sa poata face tratament cu citostatice. In naivitatea mea ,m-am agatat de ultima speranta ca va mai putea continua tratamentul si ca va mai trai.......
Chiar pe drum, la intoarcere in tara, a facut icter... si dupa trei sapatamani de chin s-a pierdut....

Concluzia mea:
Cei de la clinica au stiut c-au gresit la introducerea bilelor in ficat (s-au spart chisturile si intreg ficatul a fost invadat). Cred ca s-au mirat ca a mai trait 3 luni dupa radioterapie....
Vreau sa se stie acest lucru, deoarece toti ascund adevarul si primeaza numai interesul financiar. Nu va pot spune cati bani am cheltuit.... fara nici un folos......

Pot fi invinuita ca am tras o concluzie gresita, insa numai comportamentul dubios al personalului mi-a atras atentia ....si ca aveau partea lor de vina.
Ma macina incontinuu gandul ca nu am avut puterea sa-l conving sa renunte la radioterapie......, acum ar fi fost in viata.....

Va dores muta sanatate la toti si sa aveti puterea sa invingeti boala.....

VA ROG INSISTENT SA NU-MI MAI STERGETI MESAJUL....,poate daca as fi gasit pe NET impresii in urma radioterapiei la aceasta clinica, nu ne-am mai fi dus in TURCIA si nu mai cheltuiam atatia bani. Fiind pensionara, nu va inchipuiti in cate 'lipsuri" ma zbat singura , cu datorii la banca si cheltuielile curente.

verdan 25.08.2010 22:50

Mergeti In Cuba!

Tratamentul cancerului cu Escozul(oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine!
Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.
Nu mai asteptati o vindecare miraculoasa prin tot felul de metode.
Va pun la dispozitie analizele mele si ale celorlalti care au inceput tratamentul cu Escozul (inainte si dupa tratamentul cu Escozul).
Mergeti in Cuba pentru tratament.
Ma puteti contacta pentru detalii la tel.:0743.726.985 sau www.escozul.ro

Popescu1918 08.09.2010 12:12

Interfitron - remediu impotriva cancerului

Ma numesc Pirvulescu Ioan.
Am 73 de ani si sunt medic specialist oncolog.

Asa cum se intampla in viata, cateodata, nesansa a facut sa fiu grav afectat tocmai de boala pe ai carei pacienti m-am invrednicit sa-i tratez o viata intreaga fara nicio speranta.

Am fost operat de o tumora de pancreas cu metastaze hepatice, in 2002, de Prof. Univ. Dr. Eugen Tarcoveanu - Clinica I Chirurgie Spitalul Universitar "Sf. Spiridon" Iasi, care nu a mai putut face decat sa confirme si sa-mi inchida abdomenul.

Disperat am cautat alternative, printre care si un autovaccin la Institutul Cantacuzino - filiala Iasi, unde in prezenta Dr. Virginia Oita, l-am cunoscut pe Dr. Mihai V. Botez, care mi-a reinviat speranta, cand a spus ca are la dispozitie o descoperire in domeniul medicinei de sorginte naturista ce inmagazineaza tehnologie laser de ultima ora (HILT - high laser technologies incorporated).

Am acceptat imediat chiar daca marca INTERFITRON nici nu era inregistrata (reteta magistrala). Oricum nu as fi gasit altceva decat, eventual, intelegerea si compasiunea unui preot.

Zis si facut!...

Dupa aproximativ 30 de zile starea sanatatii mele s-a ameliorat semnificativ, de unde pana atunci tumora crescuse in dimensiuni si starea mea generala se agravase; la controlul facut prin bunavointa Dr. Felicia Crumpei, medic primar imagist in cadrul Spitalului Universitar "Sf. Spiridon" Iasi, care ma urmarea de 2-3 luni, am putut sa aflu ca tumora de care sufeream, ecografic nu numai ca s-a micsorat in dimensiuni, dar s-a si incapsulat, ceea ce inseamna, in limbaj oncologic, ca s-a transformat din maligna in benigna.

Din acel moment m-am alaturat Dr. Mihai V. Botez in demersul lui de a vindeca bolnavi disperati, fiind cunoscute cazurile unor bolnavi:

- Theodor Burghelea (74 ani) - cancer de prostata-astm;
- Ana-Maria Tardea (23 ani) - mastoza chistica masiva ambii sani;
- Ion Lungu (55 ani) - hepatita cronica persistenta si adenom de prostata, obs. leucemie;
- Petru Rediu (60 ani) - hepatita cronica persistenta (tip C), diabet zaharat tip II si adenom de prostata;
- Garleanu Sofia (54 ani) - hepatita cronica (tip C), obs. ciroza hepatica si multi altii.

INTERFITRON, ca un adevarat fitointerfitron, dublat de actiunea HILT, nu numai ca amelioreaza semnificativ dar, ca o experienta pe care am trait-o personal, face ca afectiuni dintre cele mentionate cat si altele, din cauze necunoscute, in general, sa fie aduse intr-un stadiu in care, oricum, reinvie speranta.

Acum, cand produsul a fost si inregistrat, nimic nu mai impiedica un suferind sa apeleze la acest tratament cu incredere si experimentat de mine pe propriu-mi corp.

Iar daca imi veti permite tot eu va voi urmari si destinul chiar de la distanta, sau personal daca va veti adresa in vederea procurarii acestui remediu de sorginte naturista, INTERFITRON, innobilat cu tehnologie laser incorporata (HILT) cat si alte indicatii dietetice, de igiena si comportament socio-spiritual precum si proceduri naturiste, prin care mi-am redesteptat dorinta de viata.

Medical Center "THEMIS ART"

Dr. Botez Mihai - 0741.190.974
Dr. Pirvulescu Ioan - 0745.675.480
Dr. Frunza G. Florin (consultant stiintific on-line) - 0788.125.888

Str. Luca Arbore nr. 10 A - Iasi, Romania

Tel/Fax: (0232) 25 09 29 contact@asicursurimedicale.ro

verdan 17.09.2010 10:40

Pe 17 octombrie plec in Cuba la Institutul Labiofam pentru tratamentul cu Escozul.
Daca este cineva interesat ma poate contacta la:
Pana la 1 octombrie trebuiesc confirmate dosarele la Havana.
Tel. 0741.31.21.76
Email. danangelescu12@yahoo.com

Multa Sanatate!

Popescu1918 22.09.2010 09:36

remediu eficient impotriva cancerului

multe succese

Popescu1918 22.09.2010 10:40

Ma numesc Pirvulescu Ioan.
Am 73 de ani si sunt medic specialist oncolog.

Asa cum se intampla in viata, cateodata, nesansa a facut sa fiu grav afectat tocmai de boala pe ai carei pacienti m-am invrednicit sa-i tratez o viata intreaga fara nicio speranta.

Am fost operat de o tumora de pancreas cu metastaze hepatice, in 2002, de Prof. Univ. Dr. Eugen Tarcoveanu - Clinica I Chirurgie Spitalul Universitar "Sf. Spiridon" Iasi, care nu a mai putut face decat sa confirme si sa-mi inchida abdomenul.

Disperat am cautat alternative, printre care si un autovaccin la Institutul Cantacuzino - filiala Iasi, unde in prezenta Dr. Virginia Oita, l-am cunoscut pe Dr. Mihai V. Botez, care mi-a reinviat speranta, cand a spus ca are la dispozitie o descoperire in domeniul medicinei de sorginte naturista ce inmagazineaza tehnologie laser de ultima ora (HILT - high laser technologies incorporated).

Am acceptat imediat chiar daca marca INTERFITRON nici nu era inregistrata (reteta magistrala). Oricum nu as fi gasit altceva decat, eventual, intelegerea si compasiunea unui preot.

Zis si facut!...

Dupa aproximativ 30 de zile starea sanatatii mele s-a ameliorat semnificativ, de unde pana atunci tumora crescuse in dimensiuni si starea mea generala se agravase; la controlul facut prin bunavointa Dr. Felicia Crumpei, medic primar imagist in cadrul Spitalului Universitar "Sf. Spiridon" Iasi, care ma urmarea de 2-3 luni, am putut sa aflu ca tumora de care sufeream, ecografic nu numai ca s-a micsorat in dimensiuni, dar s-a si incapsulat, ceea ce inseamna, in limbaj oncologic, ca s-a transformat din maligna in benigna.

Din acel moment m-am alaturat Dr. Mihai V. Botez in demersul lui de a vindeca bolnavi disperati, fiind cunoscute cazurile unor bolnavi:

- Theodor Burghelea (74 ani) - cancer de prostata-astm;
- Ana-Maria Tardea (23 ani) - mastoza chistica masiva ambii sani;
- Ion Lungu (55 ani) - hepatita cronica persistenta si adenom de prostata, obs. leucemie;
- Petru Rediu (60 ani) - hepatita cronica persistenta (tip C), diabet zaharat tip II si adenom de prostata;
- Garleanu Sofia (54 ani) - hepatita cronica (tip C), obs. ciroza hepatica si multi altii.

INTERFITRON, ca un adevarat fitointerfitron, dublat de actiunea HILT, nu numai ca amelioreaza semnificativ dar, ca o experienta pe care am trait-o personal, face ca afectiuni dintre cele mentionate cat si altele, din cauze necunoscute, in general, sa fie aduse intr-un stadiu in care, oricum, reinvie speranta.

Acum, cand produsul a fost si inregistrat, nimic nu mai impiedica un suferind sa apeleze la acest tratament cu incredere si experimentat de mine pe propriu-mi corp.

Iar daca imi veti permite tot eu va voi urmari si destinul chiar de la distanta, sau personal daca va veti adresa in vederea procurarii acestui remediu de sorginte naturista, INTERFITRON, innobilat cu tehnologie laser incorporata (HILT) cat si alte indicatii dietetice, de igiena si comportament socio-spiritual precum si proceduri naturiste, prin care mi-am redesteptat dorinta de viata.

Medical Center "THEMIS ART"

Dr. Botez Mihai - 0741.190.974
Dr. Pirvulescu Ioan - 0745.675.480
Dr. Frunza G. Florin (consultant stiintific on-line) - 0788.125.888

Str. Luca Arbore nr. 10 A - Iasi, Romania

Tel/Fax: (0232) 25 09 29 contact@asicursurimedicale.ro

verdan 04.10.2010 17:21

Cancerul poate fi invins!

Tratamentul cancerului cu Escozul (oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine pentru mine!
Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.

Pe 17 octombrie plec in Cuba la Institutul Labiofam pentru tratamentul-se prescrie pentru o perioada de 3 luni.
Daca este cineva interesat de tratament ma puteti contacta la:

Tel. 0741.31.21.76
Multa Sanatate!

Popescu1918 07.10.2010 15:24

Interfitron - remediu impotriva cancerului

Sunteţi medic?

bogdan42 10.12.2010 22:07

Eu am fost in Cuba si am adus unei rude apropiate escozul pentru cancer la plamani gradul 4. Este un produs gratuit pe baza de venin de scorpion albastru, doar ca trebuie procurat direct din Cuba, Havanna. Noi am fost acum 2 luni jumatete. Pacientul se simte foarte bine in urma tratamentului. Are pofta de mancare, merge la serviciu, speram ca totul sa fie bine. Mentionez ca pt a procura medicamentul aveti nevoie de actele traduse in limba spaniola plus o procura de la pacient. Daca cineva are nevoie de informatii ma poate contacta la tel 0770926318. sau pe email eucelbun@gmail.com

bogdan42 10.12.2010 22:08

escozul

Eu am fost in Cuba si am adus unei rude apropiate escozul pentru cancer la plamani gradul 4. Este un produs gratuit pe baza de venin de scorpion albastru, doar ca trebuie procurat direct din Cuba, Havanna. Noi am fost acum 2 luni jumatete. Pacientul se simte foarte bine in urma tratamentului. Are pofta de mancare, merge la serviciu, speram ca totul sa fie bine. Mentionez ca pt a procura medicamentul aveti nevoie de actele traduse in limba spaniola plus o procura de la pacient. Daca cineva are nevoie de informatii ma poate contacta la tel 0770926318. sau pe email eucelbun@gmail.com

verdan41 02.01.2011 18:58

Cancerul Poate Fi Invins! Stiai De Escozul?

Tratamentul cancerului cu Escozul (oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine!
Va pun la dispozitie analizele mele si ale celorlalti care au inceput tratamentul cu Escozul (inainte si dupa tratamentul cu Escozul) precum si scrisoarea medicala eliberata de medicii oncologi de la IO Bucuresti care atesta remisia pronuntata a tumorii mele de cand urmez tratamentul ( mentonez ca din 2008 nu mai fac niciun tratament alopat, intrucat doza maxima de radioterapie a fost depasita in cazul meu!)
Puteti intra in posesia tratamentului cu escozul fie mergand in Cuba singur sau cu noi, fie imputernicind pa cineva sa va aduca medicatia in baza dosarului dvs. medical
Pentru informati detaliate despre toate acestea am deschis sittul www.escozul.ro unde veti gasii toate informatiile necesare despre cum sa va procurati tratamentul, precum si marturii ale celor care urmeaza acest tratament.
La data de 30 ianuarie 2011 plecam in Cuba la Institutul Labiofam pentru tratamentul cu Escozul.
Daca este cineva interesat de tratament noi mai potem ridica de acolo inca 2 tratamente inafara de ale noastre si astfel impartim cheltuielile de calatorie la 3!) sau daca doriti sa calatoriti singuri va pun la dispozitie toate datele necesare! Ne puteti contacta la:
Tel. 0741.31.21.76
www.escozul.ro
Email. Lucianangelescu@yahoo.com@yahoo.com

Multa Sanatate!

verdan41 08.01.2011 22:12

ATUNCI CAND...cancerul mi-a invadat viata

ATUNCI CAND!…….
-Am aflat ca viata mi-a fost invadata de un cancer inoperabil(carcinom de rinofaringe cu extensie la baza de craniu), aveam 36 ani…si inca multe de facut in aceasta viata!
-Am facut chimioterapie( carboplatin si farmorubicin) si radioterapie(86 Gy) dar tumora crestea incontinu(in urma carora am suferit si o paralizie de nerv oculomotor extrm drept)
-Medicii mi-au spus ca nu-mi mai pot face niciun tratament, intru-cat doza maxima de radioterapie fusase depasita in cazul meu, si am fost refuzat si la tratament in clinici din Franta, Germania, USA…
NU MAI AVEAM NICIO SPERANTA!
Atunci am aflat de tratamentul cu ESCOZUL de la stirile Antena 1 si am plecat imediat in Cuba la Institutul Labiofam cu inca alti doi suferinzi (ne-au reunit cei de la Ambasada Cubei din Bucuresti)
ASTAZI CAND!…….
-Dupa 9 luni de tratament cu ESCOZUL, tumora mea a scazut cu 48% din volum si este in remisie constanta(asa cum arata rezultatele RMN, CT, celelalte analize)
-Vad ca exista multa dezinformare cu privire la beneficiile tratamentului cu Escozul
-Am constatat ca au aparut o multime de persoane neautorizate(persoane care nu sufera de cancer si nici nu au apartinatori cu aceasta crunta boala)care au inceput sa faca o afacere din aducerea “ESCOZUL” , medicamente care cel mai adesea pot sa nu fie certificate de Institutul Labiofam Havana, fara sa le pese de viata si suferintele noastre

-Pentru ca trebuie sa stim totul despre ESCOZUL, despre proprietatile sale antitumorale, analgezice, antiinflamatorii si nu numai…
-Pentru o actualizare permanenta a informatiilor cu privire la cercetarile efectuate de medicii cubanezi de la institutul Labiofam cu privire la ESCOZUL, dar si cu privire la alte TRATAMENTE CANCER efectuate oriunde in lume…
AM CREAT ACEST SITE…http://www.escozul.ro
La data de 30 ianuarie 2011 plecam in Cuba la Institutul Labiofam pentru tratamentul cu Escozul.
Daca este cineva interesat de tratament noi mai potem ridica de acolo inca 2 tratamente inafara de ale noastre si astfel impartim cheltuielile de calatorie la 3) sau daca doriti sa calatoriti singuri va pun la dispozitie toate datele necesare! Ne puteti contacta la:
Tel. 0741.31.21.76 sau pe http://www.escozul.ro

MULTA SANATATE TUTUROR!
Lucian Daniel Angelescu

rapsodia 19.01.2011 09:19

Tratamente naturiste

Retete de sucuri naturale si ceaiuri cu efect terapeutic,imunostimulator-*http://bunatatidinnatura.blogspot.com/

Ora este GMT +2. Ora este acum 05:42.

Ruleaza cu: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.